Aktuálně
Prosím hláisni pro mě Tady a Tady
Hlasuj pro fotku na říjen
Zasoutěž si v 15.bleskovce

Červen 2009

Jak si vybrat trenéra

29. června 2009 v 16:20 | ΩIrenQaΩ
Pokud by chtěl někdo začít jezdit a věnovat se jezdectví tak by si měl správně vybrat trenéra. Pokud si vybere špatně a nepadnou si s trenérem takzvaně "do oka". Taky by si měl začít hledat nového. Když si vyberete špatného tenéra, který vám nebude vyhovovat např. na vás bude při tréninku křičet(to neznamená při zvýšení hlasu), nebude brát ohledny vaše schopnosti a podbně, měli byste se poohlédnout po novém.
Tady je pár rad ja vybírat trenéra:
Běžte se podívat na jeho hodiny jak trénuje někoho jiného a zhodnoťte ho podle těchto bodů:
 • Měl by být vždy oblečen tak, aby hned mohl nasedlout na koně a určitý cvik vám například ukázat.
 • Výuka by měla být v malých skupinkách nejvíce po šesti až osmi a je uspořádana podle schopností jezdců
 • Vždy by měl jezdce na chybu upozornit, opravit ji a znova cvik vysvětlit
 • Vždy by měl mít jedec (pokud je trénink postaven z více jezdců) alespoň chvíli na předvedení sám to znamená že daný cvik provádí sám
 • Pokyny by měli být věcné a srozumitelné
 • Měl by vzbuzovat dojem že chce své žáky něco naučit a není tam z donucení
 • Vy výuce by měly být obsaženy i uvoňovací cviky, ale taky cviky na rovnováhu a sed
Pokud se vám zdá že trenér odpovídá těmto podmínkám tak jste narazili na toho pravého a můžete se dát do výku v jízdě na koni!

Zdroj celý článek sem napsala sama takže kopírovat jenom se zdrojem!!!
A fotka je z naší jízdárny tak se kukněte na www.jizdarna-znojmo.cz

new dess už zase? :D

29. června 2009 v 15:46 | ΩIrenQaΩ |  Vše kolem blogu

jojo už je tu zase new dess.

Název:green,summer horse legs
Autor:jako vždy já ΩIrenQaΩ
Spokojenost:mno je takovej divnej takže 55%
doba trvání: mno víc než týdem mu nedávám
můj kometář:moc se mi nelíbí ta zelená ale teď už to předěávat nebudu, půvedně měl být bílej ale to bylo ještě horší.
náhled:

řetězák 0.4

29. června 2009 v 15:26 | ΩIrenQaΩ |  o majitelce
Podle čeho sis vybral adresu blogu?
Podle mího oblíbenýho plemna koně
Měníš design často?
jo hodně často asi tak po týdnu
Podle nálady nebo prostě pravidelně?
Podle nálady když se mi zdá že je okoukanej a mám napád na novej tak hned dělám novej

fotka na srpen

29. června 2009 v 12:17 | ΩIrenQaΩ |  Fotky měsíce
Takže hlasování pro fotku na červenec dopdlo takhle
1.20% (1)
2.80% (4)
3.0% (0)
4.0% (0)

Takže vyhrála fotka č. 2tak jsiu tu kandidáti an fotku na měsíc srpen

1.


2.

3.

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

4.

Tak hlasujte

Horsemanship

29. června 2009 v 11:25 | ΩIrenQaΩ
HORSEMANSHIP
 • Vychází z chování koní ve stádě a využívá řeč těla, které kůň rozumí.
 • Necháváme koně, aby mohl vyjádřit svůj vlastní názor, nabízíme vždy možnost výběru při čemž se snažíme, aby cesta správná byla co nejjednodušší
 • Horsemanship je založen na komunikaci a vzájemném porozumění
 • Dá se použít ve všech druzích jezdeckého sportu, pro všechna odvětví
 • Horsemanship je v dnešní době slovo často používané. Ovšem jak to vlastně je? Jak si mnoho lidí myslí, nejsou to cviky ze země na vodítku a "parellování" na jízdárně. Pokud se rozhodnete pro tuhle cestu, je to cesta trnitá, plná úskalí, nezdarů a myšlenek skončit s tím. Jde ale o to, abyste pochopili, že jde o to, jak se ke koni chováte ne jenom při přátelské hře na dvorku, ale kdykoliv, kdy s ním přicházíte do styku. Díky tomu, že koně úžasně rozumí i nejjemnějším signálům, které mnohdy vysíláme a ani o tom nevíme. Tělo nás vždy prozradí. Koně do vás vidí a poznají, v jakém jste rozpoložení, ještě než k nim přijdete.

29.6.2009-včera na výstavě a dneska nuda

29. června 2009 v 11:01 | ΩIrenQaΩ |  Můj koňařský deníček

Mno tak sme včera byli na tý výstavě těch zvířat. Jako řeknu vám předem že to bylo nic moc... Pač nám celou dobu pršelo a ještě ke všemu sem doma nechala foťák. Mno ale já sem nechala v autě aji mobil takže nemám fotky jak se slibovala!!! Tak sorry ale náhoda j blbec :D prvně sme byli na morčatách, králíkách atd. mno tam v tom pavilonu skoro nic nebylo, pak sme šli na koně ty sme vůbec nenašli :D pak sme vlezli do kraviček a oveček. Mno to byl mazec všede samí krávy!! nééé tam to bylo good :D. Pak sme šli na kočky tam byly takový upe mega skoro jak psi pak smaí ušatý :D pak na psi tam už skoro nic nebylo pač už to byl poslední den tak blo jenom vyhlašování a pak sme našli ty koně. Tam sme byli nacelý dvě minuty pač tak moc pršelo že sme tam nehly bejt mno já bych tam vdžela ale tatínek měl problém :D. Dneska sem chtěla jít do města ale rozmyslela sem si to. Mno nic zachvilku pudu an oběd k babičce a dědovi thááák papik

Jo a moooo cvás prosím hlásněte pro mě Tady, Tady a Tady klidně si napšte o cenu já vám ji určo udělám co chcete klikačku diplomek možná i dess ju thááák papik a díky předem za hlásky

27.6.2009-Nejsem tu a nebdu tu

27. června 2009 v 18:18 | ΩIrenQaΩ |  Můj koňařský deníček
Včera jsem byla na koních!! bylo to super šla jsem jenom s kristýnou na jenom my dvě bylo to v poho já sem byla na Tavčovi. Tavern je takovej pohodář i když je háklivej na uši. Někdy dělá problémy při uždění ale jinak je to pohodovej koník. Kikina měla Manyho (Man o world). Během cesty dělal trochu problémy ale bylo to v poho :D. Jinak včera sem bylo poprvý v novejch rajtkách(sem dostala za výzo). Včera upe pohodvej dne na koních doufám že budu o prázdkách chodit často :D Dneska sme byly na fotbale. Brácha hrál mno upe v poho to vyhráli maj zlatou mejdalu :D. Mno a zítra jedem na výstavu psů, koček, ňákejch kravišek já nwm a hlavně koní. Je to v brně jestli ste o tom slyšeli na výstavišti. Se těším poprvý budu na ňáký koňský akci :D mno tak uvidím určo sebou berem foťák tak sm pak dám fotky ju thááá páááá

JO a ještě kukněte do celýho článkku jak to bude s blogem kdy budu pryč enbo kdy budu přidávat


diplomek pro mě za bleskjdu od Amíga

26. června 2009 v 14:16 | ΩIrenQaΩ |  Diplomky
díky moc

kusovka 1.3

26. června 2009 v 14:15 | ΩIrenQaΩ |  Kusovky

Hniloba střelky

26. června 2009 v 14:12 | ΩIrenQaΩ |  Nemoci

Hniloba střelky


Hniloba střelky je velice častým slovem pro ty, kteří se pravidelně točí okolo koní. Je to jedno z nejbežnejších onemocnení koňského kopyta. Ví však někdo, co to vlastně hniloba střelky je? Jak ji léčit nebo, ješte lépe, co dělat, aby se na kopytech vůbec neobjevila?
Hniloba postihuje především střelku (nikoli střel, to je onen klínovitý útvar na chodidlové ploše kopyta) a její střední a případně i postranní rýhy. Onemocnení poznáme podle toho, že tyto struktury změknou. Když vybíráme kopyto, na kopytním hácku nám ulpí černá, mazlavá a charakteristicky páchnoucí hmota. Střel nebo jeho část začne pomalu degenerovat, měkne a praská, následkem podráždení může na některých místech rohovina přerůstat. V lehčích případech jsou postižené pouze povrchové vrstvy střelky, v težších případech (když se hniloba nezačne včas léčit) se muže onemocnění rozšířit i do hlubších tkání a u konce muže dojít k rozpadu střelky, jejímu zakrnění a zúžení celého kopyta. Koně, u kterých hniloba postihla pouze povrchové, necitlivé vrstvy střelky, obvykle nekulhají. Už tehdy je však třeba hnilobu přeléčit, protože se muže rozšírit do citlivých tkání střelky, což koně dost bolí a začnou kulhat.

V celém článku se dozvíš jak se vyhnout hnilobě střelky

Pobídky

26. června 2009 v 13:39 | ΩIrenQaΩ

Pobídky

Známe čtyři základní druhy pobídek:
 1. Holeněni a patami: Stiskněte koně holeněmi. Pokud kůň nereaguje, stiskněte ho více, nebo ho lehce ,,kopněte" patami. Kopněte neznamená že do koně kopnete jako do míče ale poze rázně pobídnete patami.
 2. Rukama, otěžema: Když chcete koně rozejít, malinko mu otěže povolte a netahejte ho za hubu.Kůň by to mohl pochopit jako zpomalení, zastavení, a pokud již stojíte, tak couvání.
 3. Sedem: Podsaďte zadek a pohybujte s pánví ve směru chudu koně
 4. Hlasem: Záleží na tom, na jaké hlasové pobídky je kůň vycvičený.Často to bývá ,,Jdi krok" nebo ,,Kdok" nebo ,,Jdi" atd. Velmi často zabírá zamlaskání.
Když kůň neposlechne: Použijte jezdecký bičík a lehce s ním koně plácněte.Nikdy ne po halvě!! Nikdy by neměl člověk stojící například vedle koně nebo na druhém koni pobízet za vás!! Můžete ho plácnout po krku, nebo po zádi.Pokud nemáte bičík zrovna po ruce, použijte volně vysící část otěží.


zdroj:http://mia-cavallo.blog.cz/
upraveno a zdroj pro vás:

26.6:2009-Výzo,prázdky prostě pohodička

26. června 2009 v 12:38 | ΩIrenQaΩ |  Můj koňařský deníček
TAk je to tady konečně PRÁZDNINY. Nám začaly asi před třema hodinama. Výzo bylo podle očekávání jedna dvojka já myslim že v 7. je to dobrý ne?? :D Ale taky se Toiflová(anglina) mohla překonat a dát mi jedničku:D ale cu už.... KOnečně jsou tady prázdky ty dva měsíce volna mno pro mě asik jenom měsí pač jedu na dva tábory a na dvě soustředka z toho vyplývá že tday moc nebudu a ještě jedeme na dovolenou do chrovatska. TAkže nebudu nic pozastavovat prostě vždycky napíšu že tady nejsem třeba i když půjdu an koně A VY prostě musíte respektovat že život není jen o BLOG.CZ ale i realitě :D. Jiank dneska du konečně na koníky!!! už se mocinyk těším :) Du až ve 4 pač ve 3 v paták je tam vždycky kroužek tak je to nuda a když jedu s nima na projížďku tak je to upe o ničem :D Mno nic tháááák páááá a užijte si prázdky :D

kusovka 1.2

25. června 2009 v 19:17 | ΩIrenQaΩ |  KusovkyRozdělení koní

25. června 2009 v 19:16 | ΩIrenQaΩ |  Zajímavosti o koních
Hříbě:Je to mládě koně. Kůň je hříbětem do dvanástého měsíce pak se stává ročkem. Mezo tím ztrécí hříběcí srst a je odstaven od matky.

Roček: kůň mezi dvanáctým a čtyřiadvynáctým měsícem života.
Dvouroček: kůň začíná vypadat jako dospělý, ale ještě pořád není plně vyvinutý.
Čtyřletý kůň: kůň je skoro dospělý a je připravený zahájit svůj aktivní život.
Desetiletý kůň: mezi pěti a deseti lety je kůň na vrcholu svých sil. V této době se účastní soutěží.
Starý kůň: kolem dvaceti let může záď a hřbet koně klesat. I nohy a klouby může mít silnější.

Americký klusák

25. června 2009 v 19:08 | ΩIrenQaΩ |  ostatní plemena
Americký klusák

ZBARVENÍ
Hnědáci, ryzáci, vraníci, někdy i plaváci.
VÝŠKA
Standardní výška plemene v kohoutku je
142,2 - 162,5 cm.
VÁHA
Do 500 kg.
Oficální název plemene.
American Standardbred.
Více v celém článku !!!

Diplomky za 12.bleskovku

25. června 2009 v 18:45 | ΩIrenQaΩ |  bleskovky

mix-vectorky koně

24. června 2009 v 18:50 | ΩIrenQaΩ |  Mixy

Náźev:vector horse
počet:29
Zdroj:http://k-o-n-e.blog.cz/
Moje poznámka: Některý jsou pěkný, ale některý sou fakt strašný!! :D


Nánosní řemínek

24. června 2009 v 17:39 | ΩIrenQaΩ |  Uzdy
Nánosní řemínek se zapíná pod bradou koně a pod udidlem. Má zabraňovat otevírání huby a drží udidlo na správném místě. Používá se nejčastěji v kombinaci se stihlovým udidlem. Musí být posazen nad nozdrami, aby mohl kůň volně dýchat. Většinou se používá při základním výcviku koně.
zdroj moje SBenko hassieTak to ne...!!!

24. června 2009 v 13:57 | ΩIrenQaΩ |  Vše kolem blogu
Včera mi ňákej ...... nwm co vlezl do blogu a celý to tady změnil. Včere sem to ještě předělávala, ale ndeska už sem se na to už nemohla dívat tak sem udělala novej dess ale celý sem to tady předělala ještě večer jsem dodělávala rozcestníky co ňákej ..... všechny smazal!!! Mno nic už sem tady četla že se někomu dess nelíbí!! mě se celkem líbí tak nwm co chcete je to můj blog tak neserte!!!!


Název: V jednoduchosti je síla a v růžové ještě víc
Autor: já ΩIrenQaΩ
Spokojenost: 80%
Doba na blogu:tak týden nwm ale oficiální doba od 24.6-30.6.2009, potom bude nový prázdninový dess
Poznámka: Tamten dess byl dobrej líbil se mi ale byl už koukanej :D (mno vím že někteří mají jeden dess na celou dobu ale mě se zdá po týdnu okokanej a tak ho musím změnit!!)
Náhled: